• آخرین بروز رسانی : 1400/09/14

اخبار > 4500 مراجعه برای اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی

اخبار > 4500 مراجعه برای اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی

 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل انتقال خون استان تهران اعلام کرد:

4500 مراجعه برای اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی

آمار اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی سال جاری نزدیک به 4500 هزار مراجعه و 3600 اهدای خون ثبت شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان تهران دکتر مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم و سوگواری سرور شهیدان با اعلام این مطلب گفت:
آمار اهدای خون در تاسوعا و عاشورای حسینی در سال جاری به حدود 3 هزار و 600 واحد رسید که  حدود 900 نفر به دلایل مختلف پزشکی از اهدای خون معاف شدند.
بنا بر این گزارش مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به تاثیر پذیری آمار اهدای خون از گرمای هوا و اوج گیری موج پنجم کرونا در استان تهران گفت: هر شرایطی که پیش می آید نیاز به خون و فراورده های آن یک نیاز مستمر و همیشگی است.
دکتر مهدی زاده تاکید کرد : نذر خون ادبیات مهمی است که چند سالی است وارد فرهنگ نذر و سوگواری محرم شده است و به منظور تامین خون مورد نیاز بیماران از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر پویش نذر خون با عنوان نجات جان یک انسان نذر امسال من؛ در مراکز انتقال خون استان تهران درحال انجام است.
وی با تاکید بر دایر بودن اعمال جراحی و نیاز مستمربیماران خصوصا بیماران تالاسمی گفت: از شهروندان دعوت می کنیم  تا با اهدای خون در نجات جان هموطنان مشارکت کنند.داوطلبان اهدای خون می توانند با مراجعه به سایت نوبت دهی زمان مناسبی را برای اهدای خون انتخاب و درفرصت مقتضی به این منظور به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.


١٠:٢١ - شنبه ٣٠ مرداد ١٤٠٠    /    عدد : ٢١٨١٩    /    تعداد نمایش : ١٦٢خروج