• آخرین بروز رسانی : 1400/03/23

اخبار > معاون بانک تجارت : اهدای خون فرصتی است که نباید از دست داد

اخبار > معاون بانک تجارت : اهدای خون فرصتی است که نباید از دست داد

 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بانک تجارت : اهدای خون فرصتی است که نباید از دست داد

معاون فن آوری اطلاعات بانک تجارت صبح امروز ضمن اهدای خون از مردم دعوت کرد خود را از این حس خوب محروم نکنند و برای یک بار هم که شده اهدا کننده خون باشند.به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان تهران سید محمود احمدی معاون مدیرعامل بانک تجارت صبح امروز بار دیگر برای نجات جان بیماران آستین بالا زد.

سابقه اولین اهدای خون این اهدا کننده با سابقه به سال 1360 بر می گردد. وی با مرور خاطره این روز می گوید: 19 ساله بودم و در منطقه عملیاتی آبادان به خاطر شرایط جنگی نیاز به خون داشتند و من از داوطلبان اهدای خون بودم.

وی می افزاید: کسانی که نیاز به خون داشتند را از نزدیک می دیدم و احساس می کردم که اهدای خون چه نقش حیاتی برای آنها دارد و از اینکه می توانستم فرصتی برای نجات جان هم نوعانم داشته باشم احساس خوبی داشتم.

احمدی می گوید: این حس هرگز تبدیل به عادت نشد و هنوز هم هر بار که برای اهدای خون می آیم مطمئن هستم که این یکی از بهترین و خدا پسندانه ترین کارهای ممکن است و خدا را شکر می کنم که هنوز سالم هستم و می توانم جان انسانها را نجات دهم و تا وقتی که ریجکت نشوم (معاف از اهدا) به این کار ادامه خواهم داد.

وی می افزاید: به نظر من هر انسان یک بار باید اهدای خون را تجربه کند و اهدا کنندگان خون می توانند مطمئن باشند اکنون که اپیدمی کرونا سبب کاهش اهدای خون شده است بهترین زمان

برای نجات بیماران نیازمند به خون است.

وی تاکید می کند: انتقال خون یکی از ایمن ترین و سلامت ترین مکان ها است و اهدا کنندگان خون می توانند با خیال راحت برای اهدای خون به اینجا مراجعه کنند. زیرا فاصله گذاری اجتماعی به خوبی رعایت می شود و پروتکل های بهداشتی برای مقابله با کرونا در نظر گرفته می شود و انتقال خون جایی است که تنها افراد سالم حضور دارند و کسی که احتمال بیماری داشته باشد برای اهدای خون مراجعه نمی کند.

 

 

 

 


١٣:١٧ - دوشنبه ١٠ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ٢٠٦٩٠    /    تعداد نمایش : ٦٩خروج