• آخرین بروز رسانی : 1400/03/23

اخبار > روحانی جوان وقتی داشت پلاکت اهدا می کرد پدر شد

اخبار > روحانی جوان وقتی داشت پلاکت اهدا می کرد پدر شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

روحانی جوان وقتی داشت پلاکت اهدا می کرد پدر شد

روحانی جوانی که تازه به جمع اهدا کنندگان خون پیوسته است وقتی همسرش در بیمارستان کرج دارد محمد حسین اولین فرزندش را به دنیا می آورد ، برای اولین بار برای نجات کودکان سرطانی پلاکت اهدا می کند وروضه ابا عبدلله می خواندکه هم ثوابش بیشتر باشد و هم شفا را از درگاه الهی بطلبد.
سعید داداشی که برای اولین بار پدر شدن را تجربه می کند تسبیحی در دست و دعا گویان از خدا می خواهد که فرزندش نوکر ابا عبدلله باشد و به همین نیت هم نام اورا محمد حسین گذاشته است.
داداشی می گوید: اولین بار است که پلاکت اهدا می کنم و پیش از این خون اهدا کرده ام و وقتی فهمیدم می توانم پلاکت اهدا کنم و این فراورده خون برای نجات بیماران سرطانی مفید است تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم و صبح که همسرم را در کرج به بیمارستان فرستادم در راه تصمیم گرفتم به مرکز وصال که همیشه پدرم در آن خون اهدا می کرد بیایم و اینجا خون اهدا کنم.
او که گروه خونی A+ دارد می گوید: درمسیر نیت کردم برای اینکه انشالله همه کسانی که از بیماری سرطان رنج می برند شفا پیدا کنند و و والدین بچه های سرطانی شاهد بیماری عزیزانشان نباشند.
گفتنی است در روزهای اپیدمی کرونا در پی کاهش آمار اهدای خون تامین پلاکت سخت تر از پیش شده است و با توجه به عمر سه روزه پلاکت انتقال خون استان تهران از شهروندان دعوت می کند تا با اهدای پلاکت به نجات جان بیماران کمک کنند. بیماران هموفیلی و سرطانی از جمله کسانی هستند که نیاز مبرم به پلاکت پیدا می کنند.

 

 


١٥:١٢ - چهارشنبه ١٢ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ٢٠٧٣٨    /    تعداد نمایش : ٢١٣خروج