• آخرین بروز رسانی : 1400/07/04

اخبار > درعید قربان با اهدای خون خانواده بیماران را شاد کنید

اخبار > درعید قربان با اهدای خون خانواده بیماران را شاد کنید

 


  چاپ        ارسال به دوست

مراکز فعال اهدای خون در تعطیلات اعلام شد

درعید قربان با اهدای خون خانواده بیماران را شاد کنید

مدیر کل انتقال خون استان تهران ضمن عرض تبریک به مناسبت عید قربان گفت: شرایط محدودیت های سفر، رعایت پروتکل های اجتماعی شرایط متفاوتی را در جامعه به وجود آورده است و دراین تعطیلات 6 روزه چه خوب است اهدای خون را فراموش نکنیم و یاری کنیم تا هدیه زندگی به دست مردمی که به خون نیازمندند برسد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان تهران، دکتر مهدی زاده با اشاره به تعطیلی 6 روزه استان تهران و البرز به خاطر شدت یافتن همه گیری کووید 19 گفت: با تقارن روزهای تعطیل آمار اهدای خون کاهش می یابد و به دلیل اوجگیری مجدد کرونا، مراجعه به مراکز انتقال خون کمتر می شود ولی نیاز به خون مستمر و همیشگی است و خون اهدایی و فراورده های آن به طور پیوسته برای بیماران باید تامین شود.
وی با اشاره به عمر سه روزه پلاکت گفت: هنگام کاهش میزان اهدای خون کمبود این فراورده بیشتر حس می شود . دکتر مهدی زاده از شهروندان پایتخت نشین خواست تا در روزهای تعطیل پیش رو نیز اهدای خون را در برنامه خود قرار دهند.
گفتنی است مراکز اهدای خون در روزهای تعطیل  پیش رو یعنی از 29 تیر تا 3 مرداد  به شرح زیر آماده و پذیرای اهدا کنندگان خون است:
" مرکز جامع وصال از ساعت 8 صبح تا 20:30، مرکز جامع منطقه 5 (ستاری) از ساعت 9 تا 16، مرکز جامع منطقه 4 (تهرانپارس) از ساعت 9 تا 16، مرکز منطقه 20( شهر ری) از ساعت 9 تا 16" مرکز ورامین نیز شنبه و یکشنبه دوم و سوم مرداد ماه از 8 صبح تا 15 فعال خواهد بود.

 ١٣:٢٦ - دوشنبه ٢٨ تير ١٤٠٠    /    عدد : ٢١٤٤١    /    تعداد نمایش : ١٤٠خروج