• آخرین بروز رسانی : 1400/07/26

اخبار > مردم بدون نگرانی خون اهدا کنند

اخبار > مردم بدون نگرانی خون اهدا کنند

 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو:

مردم بدون نگرانی خون اهدا کنند

معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی که برای اهدای خون به مرکز وصال مراجعه کرده بود، در حین اهدای خون گفت: مردم بدون نگرانی می توانند خون اهدا کنند زیرا مراکز از نظر پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از کرونا بسیار ایمن است و احتمال ابتلا به کرونا در این مکانها بسیار پایین است.

دکتر محمد رضا شانه ساز ضمن اعلام این مطلب افزود: خودم سالها است خون اهدا می کنم و این کار علاوه بر تامین سلامتی شهروندان، برای سلامتی خود انسان هم مفید است.

رییس سازمان غذا و داروافزود: انتقال خون خدمت بزرگی است و سازمان انتقال خون افتخار دارد که در میان سازمانهای انتقال خون جهان جایگاه بالایی به دست آورده است و به دست آوردن این جایگاه بسیار سخت بوده اما حفظ و ارتقای آن سخت تر است و من به همه همکاران سازمان انتقال خون خسته نباشید می گویم و امیدوارم در انجام این کار مهم موفق باشند.

دکتر مهدی زاده مدیر کل انتقال خون استان تهران نیز ضمن تشکر از این اقدام انسان دوستانه دکتر شانه ساز و حمایت و توجه وی به سازمان انتقال خون و خدمات آن گفت: در سالهای اخیر که دنیا پاندمی کرونا را تجربه می کند روزهای سختی را در تمامی مراکز انتقال خون دنیا شاهد بودیم ولی خوشبختانه انتقال خون استان تهران توانست با کمک و حمایت گسترده مردم این بحران را به خوبی پشت سر بگذارد و ذخایر خون به نسبت کشورهای دیگر کاهش اندکی داشت.

وی افزود: اهدای خون برای رفع نیاز مستمر نیاز به خون صورت می گیرد و اگر شهروندان آن را در برنامه زندگی خود بگنجانند و در طول سال اهدای خون را فراموش نکنند، بیماران با خیال آسوده درمان مناسب را دریافت می کنند.

وی از شهروندان دعوت کرد تا با توجه به عمر سه روزه پلاکت و نیاز بیماران اهدای خون و پلاکت را فراموش نکنند.


١٣:٢٨ - شنبه ٢٧ شهريور ١٤٠٠    /    عدد : ٢٢٠٦١    /    تعداد نمایش : ١٠٢خروج