• آخرین بروز رسانی : 1400/07/26

اخبار > افزایش ۱۲ درصدی آمار اهدای خون در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰

اخبار > افزایش ۱۲ درصدی آمار اهدای خون در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰

 


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش ۱۲ درصدی آمار اهدای خون در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰


آمار اهدای خون در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافت.
به گزارش روابط عمومی، مدیرکل انتقال خون استان تهران ضمن اعلام این مطلب از مردم ایثارگر و اهدا کنندگان خون تشکر کرد که با وجود شرایط همه گیری کرونا و گرمای هوا اهدای خون را در برنامه زندگی خود و از اولویت هایشان قرار داده اند.
دکتر محمد رضا مهدی زاده  آمار مراجعان را طی شش ماه گذشته 197 هزار و 512 نفر اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد رشد داشته است.
قابل توجه ترین آمار مربوط به اهدا کنندگان مستمر است. دکتر مهدی زاده در این مورد گفت: اهدا کنندگان مستمر درشش ماهه نخست سال سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 21 درصد افزایش یافته اند.
همچنین شاخص اهدا کنندگان با سابقه 14 درصد بیش از مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.
گفتنی است نزدیک به 26 هزار نفر از این اهدا کنندگان بار اولی و بیش از 6 هزار نفر از آنان بانوان بوده اند.
دکتر مهدی زاده نیاز به خون را همیشگی دانست و تاکید کرد: با توجه به کاهش موج کرونا و افزایش جراحی های بیمارستانی ، نیاز به خون نیز افزایش یافته و از سوی دیگر با آغاز ماه مهر مراجعات برای اهدای خون نیز کاهش می یابد. به همین دلیل از شهروندان دعوت می کنیم با اهدای خون از بیماران نیازمند به خون حمایت کنند.
وی با دعوت از شهروندان به اهدای خون اعلام کرد در روزهای عادی مراکز اهدای خون طبق روال همیشگی فعال است و در روز اربعین حسنین نیز شهروندان می توانند ازساعت 8 صبح تا 20 و30 دقیقه عصر در مرکز وصال و از ساعت 9 صبح تا 16 عصر در مرکز جامع اهدای خون منطقه 4 تهرانپارس، مرکز جامع اهدای خون منطقه 5 (ستاری) و مرکز جامع اهدای خون شهر ری منطقه 20، و از ساعت 16 و 30 دقیقه عصر تا ساعت21 شب در مسجد الاقصی واقع در تهرانپارس، بین فلکه دوم و سوم ، خیابان 182 غربی به تیم سیار اهدای خون مراجعه کنند.


٢٠:٢٨ - يکشنبه ٤ مهر ١٤٠٠    /    عدد : ٢٢١٧٢    /    تعداد نمایش : ٧٣خروج