• آخرین بروز رسانی : 1400/09/14

اخبار > سرما در راه است اهدای خون را فراموش نکنید

اخبار > سرما در راه است اهدای خون را فراموش نکنید

 


  چاپ        ارسال به دوست

ذخایر خون استان تهران نیازمند ترمیم ؛

سرما در راه است اهدای خون را فراموش نکنید

"همیشه روزها ی سرد سال با کاهش اهدای خون همراه است واین روزها با فروکش کردن موج کرونا در اثر واکسیناسیون گسترده، جراحی هایی که به تعویق افتاده بود و متعاقب آن مصرف خون نیز افزایش یافته است که شرایط ذخایر خون را شکننده و نیازمند ترمیم می سازد. "
به گزارش روابط عمومی، مدیرکل انتقال خون استان تهران ضمن اعلام این خبر در گفتگو با شبکه خبر گفت: میزان مصرف خون در مراکز درمانی 40 درصد افزایش داشته است و نیاز داریم مردم در این روزهای حساس بیماران را یاری دهند و اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار دهند.
دکتر محمد رضا مهدی زاده افزود:  تعداد 167 بیمارستان و در حدود 28 هزار تخت بیمارستانی و اعمال جراحی تخصصی و فوق تخصصی در استان تهران و وجود بیماران خاص هموفیلی و تالاسمی و بیماران ارجاعی از استانهای دیگر کشور که نیاز به خون خون دارند سبب شده است تا تهران بزرگترین مصرف کننده خون در میان استانهای کشور باشد.
وی تاکید کرد: 15 درصد خون کشور در تهران دریافت می شود در حالی که  25 درصد مصرف خون در این استان صورت می گیرد. این نشان دهنده فاصله تهیه خون تا میزان مورد نیاز برای مصرف در پایتخت است که شرایط را نسبت به استانهای دیگر ویژه و البته دشوار تر می کند.
دکتر مهدی زاده افزود: دو سال درگیری با بحران کرونا ما را با شرایط متفاوتی مواجه کرد.
دکتر مهدی زاده تاکید کرد: ذخایز خون در حال حاضر در استان تهران وضعیت پایدار اما حالت شکننده ای دارد و میزان بالای مصرف خون سبب می شود تا احتمال ریسک کاهش ذخایر در تهران بیشتر باشد. ضمن اینکه عمر مصرف پلاکت تنها 3 روز است و شهروندان باید در تامین این فراورده ها ما را یاری کنند.
وی ضمن تشکر از مردم استان تهران و اطلاع رسانی گسترده رسانه ها ابراز امیدواری کرد که در این روزهای حساس شاهد حضور بیشتر مردم درمراکز اهدای خون باشیم و افزود: در تمامی مراکز شیوه نامه های بهداشتی رعایت می شود و اهدا کننده سلامت وارد و خارج خواهند شد و جای هیچ نگرانی برای اهدای خون نیست.


٠٨:٢١ - يکشنبه ١٦ آبان ١٤٠٠    /    عدد : ٢٢٦٤٦    /    تعداد نمایش : ٩١خروج