• آخرین بروز رسانی : 1400/09/14

اخبار > پویش نذر خون جامعه ورزش و جوانان بسیجی ورزشکار در انتقال خون استان تهران برگزار شد

اخبار > پویش نذر خون جامعه ورزش و جوانان بسیجی ورزشکار در انتقال خون استان تهران برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با هفته بسیج

پویش نذر خون جامعه ورزش و جوانان بسیجی ورزشکار در انتقال خون استان تهران برگزار شد

پویش نذر خون جامعه ورزش و بسیج ورزشکاران هم زمان با هفته بسیج در مراکز انتقال خون سراسر کشور از جمله مراکز اهدای خون استان تهران به اجرا در آمد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان تهران، امروز مراکز انتقال خون با حضور ورزشکاران و مدیران ورزشی این استان حال و هوایی دیگر داشت.
بنا براین گزارش مدیران و ورزشکاران از فدراسیون های مختلف ورزشی و ورزشکاران بسیجی در مراکز انتقال خون استان حضور یافتند و با اهدای خون خود به یاری بیماران نیازمند به خون شتافتند.
مدیر کل انتقال خون استان تهران دکترمحمد رضا مهدیزاده با تشکر از حضور گسترده جامعه ورزشی و بسیج ورزشکاران در این نذر خون و پویش انسان دوستانه گفت: ورزش وسلامت جامعه پیوسته لازم و ملزوم هم و فرهنگ انسان دوستی، دستگیری و یاری رسانی از دیرباز در جامعه ورزشی ایران ریشه دار بوده است و امروز نیز به نحوی شایسته شاهد رشد و گسترش این فرهنگ خصوصا اهدای خون در میان جامعه ورزشی هستیم.
وی ضمن تشکر از فدراسیون پزشکی ورزشی وسازمان بسیج ورزشکاران برای برگزاری این پویش گفت: تامین خون سالم و کافی در شرایط کنونی جامعه نیازمند همت و پشتیبانی تمامی اقشار است.
در این پویش مسوولان فدراسیونها، بسیج جامعه ورزشی و ورزشکاران حضور پر رنگی داشتند.
حمید بنی تمیم مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان که اولین بار برای نجات جان یکی از همسایگان اهدای خون را تجربه کرده است هنگام شرکت در این پویش در مرکز وصال به هموطنان توصیه کرد: وقتی ندای در خواست کمک به گوش هر انسانی می رسد باید برای نجات جان همنوعش بکوشد. این با ارزش ترین کاری است که هر انسان می تواند انجام دهد. وی تاکید کرد: هر ورزشکاری که می خواهد پا جای پای پوریای ولی و تختی بگذارد خوب است نجات جان مردم با اهدای خون را در برنامه های خود بگنجاند.
دکتر غلامرضا نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی نیز با پیوستن به این پویش ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج گفت: ورزشکاران بسیجی با اهدای خون در این روز یاد جانفشانی های هشت سال دفاع مقدس را گرامی می دارند. وی با اشاره به این پویش که دومین اهدای خون جمعی جامعه ورزشی به حساب می آید گفت: این نذر خون که با هماهنگی مدیرعامل سازمان انتقال خون و مدیرکل انتقال خون استان تهران انجام شده است با هدف کمک به تکمیل ذخایر خون استان و سلامت هموطنان و خود مراقبتی بیشتر ورزشکاران انجام می شود.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران دکتر مهدی میرجلیلی نیز در مرکز اهدای خون وصال به پویش پیوست. وی بسیج را طبق فرموده مقام معظم رهبری پاره تن مردم دانست و افزود: بسیج در تمامی عرصه ها چه در زمان دفاع مقدس چه هنگام بروز بحران در کنار مردم و برای عمل به وظیفه پیش قدم است و در روز اول هفته بسیج با انجام عمل خیر خواهانه اهدای خون بسیج جامعه ورزشی کشور از تداوم زندگی پشتیبانی می کند و برای نجات هموطنان پیش قدم می شود.
بانوان ورزشکار و بسیجی نیز از این پویش استقبال کردند. مسوول بسیج ورزش بانوان کشور، اعظم شیخ مرادی نیز خود در راس این بانوان در مرکز وصال حضور یافت. وی در مورد این پویش گفت:ارزش نجات جان هر فرد با نجات جان همه جامعه برابری می کند و شاید امروز مشکلات و درگیری های بیشتر بانوان در خانه سبب شده است تا بانوان از اهدای خون کمتر استقبال کنند. وی از بانوان خصوصا بسیجیان و ورزشکاران خواست تا در این نذر معنوی شرکت کنند و با اهدای خون خود جان بیماران را نجات دهند. وی ادامه داد: زیبا ترین کار این است که جریان خون شما زندگی دیگران را به جریان بیندازد.
رییس فدراسیون ورزشهای زور خانه ای مهر علی باران چشمه نیز در این پویش حضور یافت. وی با تاکید بر حساسیت وضعیت حال حاضر در ایران و جهان گفت: با توجه به شرایطی که ویروس کرونا بر دنیا حاکم کرده ا ست مردم باید اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار دهند زیرا خون هیچ جایگزینی ندارد و نبود آن را با هیچ چیز دیگر نمی توان جبران کرد. وی از همکاران سازمان انتقال خون تشکر کرد که شرایط را برای تامین خون سالم برای جامعه فراهم می کنند.
رییس فدراسیون ورزشی روستایی عشایری، محمد تقی امیری خراسانی که خود از اهدا کنندگان مستمر است نیز با پیوستن به این پویش ذات ورزش را همدردی و هم زبانی برگرفته از روحیه جوانمردی دانست و با اهدای خون به جمع ورزشکاران حامی بیماران پیوست.
وی اهدای خون و کمک به هموطنان را برای سلامت جسم و روح و جلای جان ورزشکاران مفید دانست.
افشین ملایی رییس فدراسیون ورزشهای همگانی نیزیکی دیگر از میهمانان پویش امروز بود. وی ورزشکاران را الگو های جوانان و زندگی سالم دانست و گفت: انتخاب اهدای خون به عنوان یک برنامه در زندگی ورزشکاران می تواند سبب ترویج این فرهنگ در میان جوانان شود.
مسوول بسیج فدراسیون ووشو سعید حیدری که از اهدا کنندگان مستمر خون است نیز این فدراسیون را در حمایت از بیماران پیشتاز خواند و گفت: دست کم 500 نفر از اعضای فدراسیون ووشو سالی دو بار برنامه اهدای خون مستمر دارند. باید فکر کنیم خودمان ممکن است یک روز نیازمند به خون شویم و خودمان را جای بیماران بگذاریم.
هادی بشیریان رییس فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی میهمان دیگر این پویش در مرکز وصال بود. وی برای ترویج فرهنگ اهدای خون در میان دانشجویان ورزشکار اعلام آمادگی کرد و گفت: این دانشجویان بخش تاثیر گذاری از جامعه هستند که می توانند آموزش ببینند و خانواده هایشان رانیز آموزش دهندو به اهدای خون ترغیب کنند و ما در این زمینه آماده همکاری هستیم.
مهدی حیدری رییس فدراسیون نجات غریق نیز ظهر امروز به این کمپین پیوست و ورزشکاران رابه عمل نجات بخش اهدای خون دعوت کرد.
امروز همه مراکز اهدای خون شاهد حضور پر شور ورزشکاران و مسوولان ورزشی و بسیجیان ورزشکار برای حمایت از بیماران بودند. پیوستن مسوولان و اعضای فدراسیون های ورزشی به این پویش همچنان ادامه دارد.
امید است توسعه این حرکات خود جوش فرهنگی اجتماعی بیش از پیش به تامین هرچه بهتر ذخایر خون و نجات بیماران کمک کند.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ١٤:٠٥ - شنبه ٢٩ آبان ١٤٠٠    /    عدد : ٢٢٧٨٦    /    تعداد نمایش : ٩٨خروج